«وودي آلن» اولين اپرايش را روي صحنه مي‌برد

دوشنبه 13 بهمن 1393

ايسنا: وودي آلن چهره‌ي شناخته‌شده‌ي سينماي هاليوود اولين کار خود در حوزه‌ي اپرا را در سال 2008 روي صحنه برد. او اکنون با همکاري خواننده‌ي تنور اسپانيايي «پلاسيدو دومينگو» اين اثر را روي صحنه لس‌آنجلس اجرا مي‌کند.

«جياني شيچي» اقتباسي است از کار کمدي معروف «پوچيني» که آلن در آن يکي از شخصيت‌هاي «دوزخ» دانته را وارد کرده و آن را به اثري مدرن تبديل کرده است. در اولين اجراي اين اپرا «توماس آلن» نقش دومينگو را ايفا کرد.
به گزارش حريت ديلي‌نيوز، وودي آلن در سال 2012 هم با ساخت فيلم «تقديم به رم با عشق» علاقه‌ي خود به اپراي ايتاليايي را نشان داد. اين فيلمساز 79 ساله قصد دارد شبکه تلويزيوني خود را در سال 2016 راه‌اندازي کند.
وودي آلن طي سه دهه فيلم‌سازي، بيش از 45 فيلم ساخته که با آن‌ها افتخارات و جوايز سينمايي متعددي کسب کرده است که از مهم‌ترين آن‌ها به چهار جايزه اسکار و دو جايزه گلدن گلوب مي‌توان اشاره کرد. دو جايزه‌ بهترين کارگرداني و شش جايزه‌ بهترين فيلم‌نامه از جوايز بفتا انگليس، خرس نقره‌اي جشنواره‌ برلين در سال 1975، جايزه‌ فيپرشي جشنواره‌ کن در سال 1985 براي «رز بنفش قاهره»، دو جايزه‌ بهترين فيلم خارجي از جوايز سزار فرانسه براي «منهتن» و «رز بنفش قاهره»، جايزه بهترين فيلم اروپايي از جوايز گويا اسپانيا در سال 2006 براي «امتياز نهايي»، شير طلاي افتخاري جشنواره‌ ونيز در سال 1995، جايزه‌ يک عمر دستاورد سينمايي از جشنواره‌ سن‌سباستين در سال 2004 از ديگر افتخارات سينمايي اين کارگردان بزرگ محسوب مي‌شوند.
«آني‌هال»، «صحنه‌هاي داخلي»، «منهتن»، «خاطرات اکليلي»، «امتياز نهايي»، «آليس»، «ويکي کريستينا بارسلونا»، «گلوله‌هاي بر فراز برادوي»، «آفروديت قدرتمند»، «شالوده‌شکن»، «نيمه شب در پاريس»، «تقديم به رم با عشق» و «ياسمن غمگين» از جمله ساخته‌هاي اين کارگردان صاحب‌نام سينماي جهان است.
تمامی حقوق وب‌سایت برای نشریه فرهنگی هنری دنیای تصویر محفوظ است. استفاده از تمامی محتوای وب‎سایت تنها با ذکر منبع مجاز است. تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است