قصه «پسربچگي» ادامه مي‌يابد

شنبه 9 اسفند 1393
مهر به نقل از گاردين، ريچارد لينكلتر كارگردان كه با وجود همه تحسين‌ها از مراسم اسكار دست خالي بيرون رفت، گفته است دوست دارد شخصيت‌هاي قصه‌اش را در موقعيت‌هاي بعدي دنبال كند.
او اعلام كرد قصد دارد ادامه «پسر بچگي» را بسازد. اين فيلمساز گفته است فيلمي كه 12 سال صرف ساختنش كرد، تنها فيلم او از اين دست نخواهد بود و او دلش مي‌خواهد ادامه فيلم قبل را بسازد.
او مي گويد مخاطبان اين فيلم كه تازه سال پيش از وجودش مطلع شدند، از من اين سوال را مي‌پرسيدند و در 6 ماه اول همه پاسخ من بود: امكان ندارد. چون نظرم اين بود كه هيچ ايده‌اي براي ادامه آن ندارم.
وي افزود: اما نمي‌دانم اگر حالا اين سوال از من پرسيده شود چه پاسخي مي‌دهم. فكر مي‌كنم بيست سالگي و سال هاي اين دهه از عمر خيلي جالب است. در حقيقت در اين مقطع است كه مي‌فهمي واقعا چه كسي هستي و مي خواهي چه بشوي. بنابراين تاييد مي‌كنم كه نظرم عوض شده و به ادامه قصه فكر مي‌كنم.
او كه سابقه ادامه قصه را در فيلم‌هاي ديگرش دارد و فيلم «پيش از طلوع» را سال 1995 ساخت و ادامه آن را سال 2004 با عنوان «پيش از غروب» جلوي دوربين برد، قسمت سوم اين مجموعه را در سال 2013 با عنوان «پيش از نيمه شب» ساخت.
لينكلتر گفت اما دليل ندارد كه قسمت بعدي «پسربچگي» حتما در 12 سال اتفاق بيفتد. كسي چه مي‌داند، بايد ديد قصه به كجا مي‌رود.
اين فيلمساز افزود: حتي نمي‌توانم بگويم ساخت فيلم به همان صورت پيش برود، چون من تازه شروع كرده‌ام به فكر كردن به ادامه فيلم و فعلا هيچ ايده مشخصي براي ادامه كار ندارم.
فيلم بعدي او «درباره چه حرف مي‌زنم» كه ادامه‌اي بر فيلم سال 1993 او با عنوان «گيج و پريشان» است نيز در كالج مي‌گذرد و لينكلتر آن را به عنوان «كمدي وحشي زيبا» خوانده و ملودي‌اي از پسربچگي ناميده است.

«پسربچگي» از مدعيان اسكار با 6 نامزدي بود اما در نهايت يك جايزه براي پاتريشيا آركت براي نقش مكمل زن دريافت كرد.  

تمامی حقوق وب‌سایت برای نشریه فرهنگی هنری دنیای تصویر محفوظ است. استفاده از تمامی محتوای وب‎سایت تنها با ذکر منبع مجاز است. تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است