توجه بيشتر به اسکاري‌ها/ «پنجاه طيف خاکستري» نزول کرد

سه شنبه 12 اسفند 1393
مهر به نقل از نيويورک تايمز، اين هفته در كمال ناباوري يک فيلم تازه از راه رسيده با نام «فوکوس» با بازي ويل اسميت موفق شد تا فيلم پرمدعاي «پنجاه طيف خاکستري» را کنار بزند و در جايگاه اول باكس آفيس آمريكا قرار بگيرد. اين فيلم که در 3323 سالن سينما به نمايش درآمده در اولين آخر هفته نمايشش بيش از 19 ميليون دلار فروش کرد. در حالي که با بودجه اي 50 ميليون دلاري ساخته شده است.
2. «مرد پادشاه: سرويس مخفي» ساخته متيو وان با بازي کالن فرت اين هفته با فروشي 11.7 ميليون دلاري پس از سه هفته فروش، بار ديگر در مكان دوم جاي گرفت. اين فيلم فروش خود را تاكنون به 85.696 ميليون دلار رسانده و در3282 سالن نمايش داده مي شود.
3. «باب اسفنجي بيرون از آب» باز هم سوم شد. اين فيلم در اين آخر هفته 11.2 ميليون دلار فروخت تا مجموع فروشش در چهار هفته را به 140.32 ميليون دلار برساند. اين انيميشن موفق در 3467 سالن سينما در حال نمايش است.
4. «پنجاه طيف خاکستري» که هفته پيش اول بود، اين هفته در مکان چهارم قرار گرفت. اين فيلم در 3383 سالن به نمايش درآمده و با فروش 10.927 ميليون دلاري خود مجموع فروشش در سه هفته را به رقم 147 ميليون دلار رساند. هزينه ساخت فيلم 40 ميليون دلار بوده است.
5.«اثر لازاروس» اين فيلم به کارگرداني ديويد گلب که در اولين هفته نمايشش وارد فهرست پرفروش‌ها شده فيلمي در ژانر ترسناک است که در 2666 سالن اکران شده و اين آخر هفته فروشي 10 ميليون و 600 هزار دلاري را ثبت کرد.
6. «مک فارلند، ايالات متحده آمريکا» ساخته نيکي کارو با بازي کوين کاستنر که هفته پيش چهارم بود، در دومين هفته نمايشش 7.797 ميليون دلار فروش کرد و مجموع فروش حود در2765 سالن سينما را به 21.9 ميليون دلار رساند.
7. «تک تيرانداز آمريکايي» که هفته پيش ششم بود، در دهمين هفته نمايشش 7.700 ميليون دلار فروخت تا در مجموع آمار فروش خود را به بيش از 331 ميليون دلار برساند. اين فيلم در 2914 سالن نمايش داده مي‌شود.
8. «داف» اين فيلم کمدي به کارگرداني آري سندل که هفته پيش پنجم بود، در دومين هفته نمايشش 7 ميليون و 150 هزار دلار فروش کرد تا در مجموع رقمي بيش از 20 ميليون دلار را به نام خودش ثبت کرده باشد.
9. «هنوز آليس» که هفته پيش يازدهم بود، در هفتمين هفته نمايشش 2 ميليون و 695 هزار دلار فروش کرد تا در مجموع 11 ميليون و 984 هزار دلار فروخته باشد. اين فيلم که با بودجه 5 ميليون دلاري ساخته شده، هفته پيش در اسکار براي نقش زن اول با بازي جولين مور جايزه برد و همين به فروش آن کمک کرد.
10. «وان داغ ماشين زمان 2» در دومين هفته نمايشش در حالي که هفته پيش هفتم بود، اين هفته به جايگاه دهم رانده شد. اين فيلم که آخر هفته فروش 2 ميليون و 400 هزار دلاري را ثبت کرده در مجموع بيش از 10 ميليون دلار فروش کرده است. بودجه ساخت اين فيلم 14 ميليون دلار بوده است.

«ژوپيتر صعودي»، «بردمن»، «بازي تقليد» ، «پدينگتون» . «آ لامالا»‌، «ضربه شلاق»، «تئوري همه چيز»، «قهرمان بزرگ ?» و «سياه يا سفيد» و «سلما» ديگر فيلم‌هاي پرفروش در رده‌هاي بعدي  بودند. 

تمامی حقوق وب‌سایت برای نشریه فرهنگی هنری دنیای تصویر محفوظ است. استفاده از تمامی محتوای وب‎سایت تنها با ذکر منبع مجاز است. تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است