چهره‌هاي سينما درباره هم نوشتند/سهم ستاره‌ها از 100 چهره برتر سال

شنبه 29 فروردين 1394
مهر به نقل از تايم، در اين فهرست اسامي چهره‌هاي متعددي از عرصه سينما و تلويوزني جاي دارند.
اوليور پلات که خود بازيگر است درباره بردلي کوپر و ديدارش در سال 2007 مي‌نويسد هنگام فيلمبرداري درام «گيره» با وي به عنوان تهيه کننده تلويزيوني همکار بوده است. وي از کوپر به عنوان بازيگري خيره کننده نام برده و از فيلم‌هاي «دفترچه بارقه اميد» و «کلاهبرداري آمريکايي» و «مرد فيلي» به عنوان فيلم‌هايي با بازي شجاعانه و نفس گير از سوي کوپر ياد مي کند. او درباره «تک تيرانداز آمريکايي» نيز آن را از نظر فيزيکي و حسي تاثيرگذار مي‌نامد.
درباره ريچارد لينک‌ليتر، اتان هاوک که در چندين فيلم اين کارگردان تحسين شده بازيگر وي بوده مي‌نويسد:  پيش از اين که او به يکي از مشهورترين کارگردان‌هاي نسل ما بدل شود، شب‌ها به عنوان پيشخدمت در هتلي در آستين کار مي‌کرد. يک شب او به دنبال يک مرد جوان که مهمان مخصوص بود به فرودگاه رفت. مهمان از پشت اتومبيل ون از او درباره کارش پرسيد. او گفت: اين بهترين شغلي بوده که من تا به حال داشته ام. سرجاي خودم نشسته‌ام و و هر شب هم مي‌خوانم و مي‌نويسم. مخصوصا وقتي آزاد هستم اين کارها را در خانه هم انجام مي‌دهم. قسم مي خورم تقريبا همان کارهايي را مي‌کنم که تولستوي مي‌کرد. تازه، همان قدر که براي خوردن لازم دارم گيرم مي‌آيد و معمولا يک مقداري هم با خودم خانه مي‌برم. 
آن مرد گفت: جالبه. و ريک از او پرسيد: و شما چه نظري نسبت به شغلتان داريد؟ مرد جواب داد: خيلي نظر خوبي ندارم. مي داني، از دفتر ملي استخدام شده‌ام تا راه‌هاي کارآمدي بيشتري در نقاط مختلف «آستين» پيدا کنم ... تو اخراج هستي.
ما هرگز نفهميديم نقشه و مسير ريک چه بود و چطور از سينما سردرآورد و فيلم‌هايي چون «مدرسه راک»، «پيش از طلوع» و «پسربچگي» را ساخت. اين ستاره گياهخوار بيسبال، از تگزاس؛ سال‌هاي سختي را در سواحل نفتي خليج مکزيک هم گذرانده و خودش تاريخ فيلم را در آرشيو انجمن فيلم آستين آموزش ديده و به ساخت پروژه هاي فيلم‌هاي محلي 16 ميليمتري کمک کرده است. اما در حرفه ريک موضوعي وجود دارد؛ اين که شور و شوق خاص او به سينما را نمي‌توان به هيچ نحوي شکست داد يا تضعيف کرد.
درباره جولين مور نيز تام فورد نوشته است: بي پروا. نترس. اين اولين کلماتي است که درباره او به ذهن من مي‌رسد. البته زيبا، جذاب، باهوش، وفادار هم ديگر صفاتي هستند که درباره او مي‌بايد به کار گرفت.
درباره کريستوفر نولان نيز مايکل کين نوشته است: از «بتمن شروع مي‌کند» تا «بين ستاره‌اي». من 6 فيلم فوق العاده را با نولان تجربه کردم و فکر نمي‌کنم با ديگران حتي دو فيلم فوق العاده را در کارنامه داشته باشم. عادت دارم او را ديويد لين جديد بنامم اما او اين نيست، او کريستوفر نولان است.
درباره لي دانيلز نيز اپرا وينفري نوشته است. او که در فيلم «پيشخدمت» در برابر دوربين اين کارگردان بازي کرده بود نوشته است: هيچ چيز ديگر جز نام او نمي‌توانست مرا ترغيب کند تا در اين فيلم بازي کنم و بعد از 15 سال در فيلم «پيشخدمت»‌در برابر دوربين او ظاهر شدم. او اجازه نفس کشيدن به آدم نمي‌دهد و بايد مدام در نقش شخصيتي که بازي مي‌کني بماني.
اما واستون بازيگر جوان نقش هرميوني در مجموعه «هري پاتر» که ديگر براي خودش به بازيگر مهمي بدل شده نيز در اين فهرست حضور دارد. او که به عنوان نماينده سازمان ملل براي تساوي جنسيتي انتخاب شده، به تازگي فارغ التحصيل شده است.
جولين مارگوليس بازيگر آمريکايي و تهيه کننده ديگر چهره سينمايي اين فهرست است که در تلويزيون نقش هاي زيايد بازي کرده و براي بازي در نقش يک پرستار به نام کارول هاتاوي تحسين شده است.
امي شومر ديگر هنرمند آمريکايي وبازيگر و کمدين 33 ساله در عرصه استندآپ کمدي است. او تهيه کننده و نويسنده نيز هست.
جيل سالووي کمدين، نمايشنامه‌نويس و نامزد جايزه امي براي نوشته هايش در تلويزيون که از جشنواره ساندنس براي کارگرداني و فيلمنامه فيلم «شوق بعدازظهر» جايزه برده نيز در اين فهرست جاي دارد.
کريس پرت بازيگر آمريکايي نيز در اين فهرست جاي دارد . اين بازيگر 35 ساله براي بازي‌هاي تلويزيوني‌اش شهرت دارد.

ريس ويتراسپون که براي بازي در فيلم «وحشي» کانديداي اسکار امسال بود، تيم مک گراو بازيگر و خواننده آمريکايي، کوين هارت بازيگر، کمدين و نويسنده و تهيه کننده آمريکايي، جان اوليور نويسنده، تهيه کننده، مجري تلويزيوني، و بازيگر بريتانيايي ديگر چهره‌هاي هنري اين فهرست هستند.   

تمامی حقوق وب‌سایت برای نشریه فرهنگی هنری دنیای تصویر محفوظ است. استفاده از تمامی محتوای وب‎سایت تنها با ذکر منبع مجاز است. تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است