مشارکت مريل استريپ در طرح ارتقاي جايگاه زنان فيلمنامه‌نويس

چهارشنبه 2 ارديبهشت 1394

کانون نويسندگان نيويورک اعلام کرد که در فستيوال فيلم ترايبکا به پرورش زنان بالاي 40 سال در زمينه فيلمنامه‌نويسي مي‌پردازد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از گاردين، مريل استريپ در مشارکتي مهم ايده خلاقانه پرورش زنان فيلمنامه‌نويس بالاي 40 سال را اجرايي کرده است.
کانون نويسندگان نيويورک در ادامه برنامه فعاليت زنان نيويورکي در عرصه فيلم و تلويزيون، قصد دارد انگيزه زنان براي نگارش فيلمنامه را ارتقا بخشيد. اين برنامه در آخر هفته برگزاري فستيوال فيلم ترايبکا برگزار مي‌شود و هدف از آن گسترش فيلمنامه‌نويسي و ويرايش کردن متون نويسندگان است.
اين برنامه به دنبال آماري که سال گذشته در يک پژوهش مبني بر کاهش تعداد زنان فيلمنامه‌نويس در آمريکا منتشر شد، شکل گرفته است. اين پژوهش نشان مي‌دهد که آمار 17 درصدي زنان فيلمنامه‌نويس در سال 2009، به 15 درصد در سال 2014 کاهش پيدا کرده است. اين بررسي نشان مي‌دهد که به زنان فيلمنامه‌نويس کمتر از مردان فيلمنامه‌نويس توجه شده است.

مريل استريپ که به ارتقاي جايگاه زنان در موقعيت‌هاي مختلف علاقمند است و در اين زمينه فعاليت‌هايي داشته است در همين راستا در اين پروژه همکاري مي‌کند. 

تمامی حقوق وب‌سایت برای نشریه فرهنگی هنری دنیای تصویر محفوظ است. استفاده از تمامی محتوای وب‎سایت تنها با ذکر منبع مجاز است. تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است