کلينت ايستوود در نمايشگاه کتاب

سه شنبه 15 ارديبهشت 1394
کتاب «شکست‌ناپذير: کلينت ايستوود به روايت کلينت ايستوود» با ترجمه سعيد خاموش توسط انتشارات دنياي تصوير همزمان با نمايشگاه کتاب منتشر شد. اين کتاب نوشته مايکل هنري ويلسون است و شامل گفت‌وگوهايي با ايستوود سر تمام فيلم‌هايش از «آهنگ ميستي را برايم بنواز» تا «آخرت» است. خلاصه داستان و عوامل هر فيلم هم ضميمه گفت‌وگوها شده است. ايستوود رمز و رازهاي کارش را در 28 تا از بهترين فيلم‌هايش در اين کتاب فاش کرده است. علي معلم مدير انتشارات دنياي تصوير درباره اين کتاب مي‌نويسد:

کلينت ايستوود با هر متر و معياري، امروز از فيلمسازان شاخص جهان سينماست که در سنين کهنسالي نه تنها از انرژي فيلمسازي و قدرت تصويرپردازي‌اي چيزي کم نشده بلکه در حوزه فلسفه و عرفان در سينما به اوجي دست يافته که در کار کمتر فيلمسازي يافت مي‌شود. مجموعه کارهاي مرگ انديشانه، تقديرگرايانه، انسان‌دوستانه و ماوراگراي ايستوود که از «رودخانه مرموز»آغاز و با «عزيز ميليون دلاري» و «آخرت» دنبال شده، در کنار آثار موثر نافذ و قدرتمند اجتماعي مثل «بچه عوضي»، «گرن تورينو» و «شکست‌ناپذير» و دو اثر شاخص جنگي‌اش، «نامه‌هايي از ايووجيما» و «پرچم‌هاي پدران ما» کارنامه سال‌هاي اخير وي را پربارتر از هر فيلمسازي در اين سنين جلوه مي‌دهد. مرد بدون نام(نام کاراکتري وي در وسترن‌ها) اکنون مرشد معتبري است. کتاب «شکست‌ناپذير» شرحي بر خلاقيت‌هاي اين سينماگر برجسته، از زبان خود اوست. يک ملاقات دلپذير با کابوي عارف سينما.
  اين کتاب را ميتوانيد در غرفه نشر پنجره واقع در شبستان راهروي پانزده غرفه 26 تهيه کنيد

تمامی حقوق وب‌سایت برای نشریه فرهنگی هنری دنیای تصویر محفوظ است. استفاده از تمامی محتوای وب‎سایت تنها با ذکر منبع مجاز است. تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است