در سال روز تولد کلينت ايستوود نگاهي داريم به شماره دوم و سوم مجله دنياي تصوير که ارديبهشت 72 منتشر شد

دوشنبه 11 خرداد 1394

در سال روز تولد کلينت ايستوود نگاهي داريم به شماره دوم و سوم مجله دنياي تصوير که ارديبهشت 72 منتشر شد:عليرضا شميراني مصاحبه مفصلي با ايستوود ترجمه کرده که برنده اسکار سال 93 شده بود.ايستوود در اين گفتگو با اين نظريه که کاراکتر "مردي بدون نام" که با آن به شهرت رسيد به گونه اب نامحسوس از شخصيت جان وين دهه هاي چهل و پنجاه گرفته شده مخالفت ميکند:من هرگز وارث جان وين نبوده ام.من هرگز جانشين گري کوپر نبوده ام.من اصلا وارث هيچکس نبوده ام.ساخته شدن من آرام و در گذر زماني بس دراز صورت گرفته است.من هرگز از شانس يک مرد روشن مو و شيرين گو که يک شبه به ستاره تبديل شود برخوردار نبوده ام. من آدمي بوده ام بيرون از دايره محبوب ها و محجوب هاي عزيز.
به پيوست اين گفتگو مروري بر آثار کلينت ايستوود هم چاپ شده:از بخاطر يک مشت دلار سال 1964 تا شکارچي سفيد قلب سياه محصول 1990.در ادامه هم توضيح کوتاهي از پنج فيلم ضعيف ايستوود:فرانسيس در نيروري دريايي.,واگنت را رنگ بزن,هر راهي که تو بخواهي,روباه آتشين و دانشجوي پليس آمده است. 

تمامی حقوق وب‌سایت برای نشریه فرهنگی هنری دنیای تصویر محفوظ است. استفاده از تمامی محتوای وب‎سایت تنها با ذکر منبع مجاز است. تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است