هنر والت ديزني

هنر والت ديزني

کريستوفر فينچ، ترجمه: محسن غفراني
شايد گزافه نباشد که ادعا کنيم در تاريخ سينما افرادي هستند که از خود سينما معروفترند! اگر نخستين نابغه مشهور و محبوب عموم مردم جهان را چارلي چاپلين بدانيم، حتما والت ديزني نفر بعدي است. کمتر کسي را در نسلهاي مختلف ميتوان يافت که بيننده آثار والت ديزني و کمپاني فيلمسازياش و يا مصرفکننده اجناس و اسباببازيهاي فروشگاههاي ديزني نبوده باشد. يا ما بچهها را به طرف او و آثارش بردهايم، يا آنها ما را. راز اين سرگرميساز بزرگ، اين هنرمند مردمدوست و اين نقاش عاشق نقش چه بود؟

کتاب هنر والت ديزني روايت مو به مو و سطر به سطر حيات و حرکت و هنر اوست. براي دريافت جايگاه و اهميت هنر مردمپسند و دشواري دستيابي صادقانه به آن، چارهاي جز خواندن اين کتاب نيست. دقت و وسواس دکتر محسن غفراني، مترجم کمادعا و توانا، اين کتاب را، اگر با انصاف بنگريم، به يکي از بهترين آثار ادبيات سينمايي سالهاي اخير بدل کرده است. ميزان اهميت و ارزش اين دفتر را بعد از مطالعه درخواهيد يافت. غير از اين سخن، به گزافه گفتن است. 


تمامی حقوق وب‌سایت برای نشریه فرهنگی هنری دنیای تصویر محفوظ است. استفاده از تمامی محتوای وب‎سایت تنها با ذکر منبع مجاز است. تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است